Ain Soukhna

Ain Soukhna

WikiImages / Pixabay

Ain Soukhna (Ain Sukhna, Ein Soukhna, Ein Sukhna, Ain Sokhana, el-Soukhana) se rozkládá na pobřeží Rudého moře u Suezského průplavu. Toto pojmenování zmená horký pramen / vřídlo a pochází od sirnatého pramene v Gebal Ataqa, nedaleké hoře Východní pouště.

Nedá se říci, že by to bylo město v pravém slova smyslu, je to spíše oblast táhnoucí se od jihu Suezu dál v délce asi 60 kilometrů a skládá se většinou z přístavů, hotelových komplexů, restaurací, osamělých benzinových pump a dalších zařízení, jež jsou roztroušena okolo silnice na pobřeží. Pokud si budete chtít z Káhiry vyjet k moři, nejkratší cestu budete mít právě k plážím Ain Soukhna.Ain Soukhna byla tradičním místem pro odpočinek Egypťanů, mezinárodní destinací se stala až v posledních letech. Většina obytných komplexů je vlastněna Egypťany ze středních tříd a hodně z nich zajišťuje i ubytování pro cizince. Můžete si zaplatit jak hotelový pokoj, tak na čas pronajmout soukromou vilu s veškerým vybavením. Tato oblast vám nabídne veškeré plážové a vodní aktivity, golfová hřiště, skvělé lázně a terapeutická centra

Ať už je pro vás opalování se na pláži prvořadé nebo ne, místní pláže vám jistě učarují. Písky jsou udržované a čisté a pobřežní vody křišťálově průzračné. Jako cíle výletů doporučujeme Suezský kanál, kláštěry ve Východní poušti, klášter svaté Kateřiny a horu Sinaj.

V dnešní době se z Ain Soukhna stává hvězda egyptského turismu – všude se staví nové a nové vybavení pro nejrůznější návštěvníky a také nová silnice ke Káhiře.

1 komentář u „Ain Soukhna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.