Alexandrie a její severní pobřeží

Alexandrie

canine / Pixabay

Za římské říše byla Alexandrie zemědělská oblast závislá na dešti, dnes je to oblast plná luxusních hotelů, kam jezdí na dovolenou nejen cizinci, ale především samotní Egypťané.

I když je jsou pláže severního pobřeží Alexandrie „vysypány“ bílým pískem a moře je vskutku azurové, je tato oblast poměrně zaostalá a neobydlená. Překrásné pláže se táhnou po celém pobřeží od Alexandrie po Mersa Matrouh, včetně letoviska Sidi Abdel Rahman, oddělené zátoce s křišťálovou vodou a několika vilami. V samotné Mersa Matrouh najdete přírodní zátoku a bílopísečnou pláž, kde se dá skvěle opalovat a plavat v klidných průhledných vodách. Na ostatní pláže poblíž si můžete zajet buď na vypůjčených kolech, v karetách či otevřených autobusech. Samozřejmě tu jsou i jiné atrakce, například Kleopatřiny lázně, které byly pravděpodobně využívány samotnou Kleopatrou (prý v doprovodu Antonia), dnes už zbořený chrám Ramsesa II., kostelík z raného koptského období či Romellovu skrýš – jeskyni, ve které Romell plánoval svá vojenská tažení a kde je dnes válečné muzeum.
Počasí v Alexandrii

Malé rybářské městečko Abu Qir nabízí skvělá místa pro opalování, rybaření, plavání a ochutnávání darů moře. Uděláte dobře, když navštívíte i sousední Agami nebo Hannoville.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.