El Gouna

El Gouna

j0j0 / Pixabay

El Gouna je výsledkem kreativní různorodosti zdejší komunity podnikatelů, umělců a ekologů. Budete se tu cítit doma stejně jako oni, na výběr máte ubytování jak v moderních hotelech, tak v domech místních obyvatel. Ať už se rozhodnete zůstat v centru nebo na pobřeží, můžete si vybrat z různých komfortních zařízení, které El Gouna nabízí – nakupování, zdravotnická střediska, restaurace, kluby, hospody, skvělé výletní lodě, čisté pláže a neobydlené ostrůvky spojené úžasnými lagunami.

Největším problémem pro vás možná bude vybrat si, co a kde zrovna dělat. Tento potápěčský ráj nabízí i první profesionální egyptské centrum kite surfingu a mnoho dalších vodních aktivit.Centrum, které je srdcem El Gouny, je živé a rušné jak ve dne, tak v noci, Setkávají se tu turisté a starousedlíci. Kafr, jak se centru říká, je postaven v tradičním egyptském stylu vyznačujícím se množstvím dvorečků, úzkých a zakroucených uliček a valenými klenbami, to vše obklopené tyrkysovými lagunami. Toto místo je plné krámků v podloubí, bazarů, kaváren, diskoték, nejrůznějších restaurací a barů, internetových kaváren a samozřejmě nechybí telefonní budky, pošta, informační centrum a bankomaty.

Určitě byste neměli zapomenout navštívit oázu El Gouna. Průvodcem vám po ní bude vůdce místního beduínského kmene. Budete moci vidět tradiční způsob života těchto nomádů. Každou středu a pátek se zde koná skvělá slavnost pořádaná všemi čtrnácti hotely, na které se podávají nejvybranější kousky místní kuchyně; pobyt uprostřed pouště dává těmto oslavám extravagantní atmosféru.

Nejbližší letiště leží ve 20 kilometrů vzdálené Hurghadě a zajišťuje poměrně spolehlivé spoje s Káhirou i zahraničím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.