Hurghada

Hurghada

j0j0 / Pixabay

Hurghada byla založeno na začátku 20. století jako malá rybářská vesnice (v město se proměnivší poměrně nedávno), ale dnes je to hlavním turistickým letoviskem rudomořského pobřeží a mezinárodním centrem vodních sportů.

Cokoliv, co se děje na nebo pod vodou, můžete provozovat tady – windsurfing, plavení se, podmořské rybaření, plavání a samozřejmě šnorchlování a potápění. Místní podmořské zahrady jsou jedněmi z nejkrásnějších na světě – teplé vody Rudého moře jsou ideálním prostředím pro nejrůznější druhy ryb a korálové útesy. Hurghada je také známá jako město flámu (zvláště mezi Evropany) – život tu začíná pozdě v noci.

Sehnat dobré ubytování není v oblasti kolem Hurghady problém. Velké restaurace najdete obvykle okolo hlavních silnic. Rozhodně si nenechte ujít muzeum a akvárium, kde uvidíte kompletní kolekci flory a fauny Rudého moře.

Ostrovy okolo Hurghady nabízí téměř všechny druhy zábavy. Udělejte si výlet třeba na ostrov Giftun, Shadwan, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg, Umm Gammar Island, Shasb Saghir Umm Gammae, Abu Ramada nebo Sharm el-Arab.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.