Káhira

LoggaWiggler / Pixabay

Káhira, nádherné hlavní město Egypta, je kolébkou civilizace a majákem víry. Je zároveň největším a nejlidnatějším městem Afriky a Středního Východu a leží na průsečíku všech hlavních cest vedoucích z a do Asie, Afriky a Evropy. Historie Káhiry se táhne do roku 969 n.l.. Spojuje v sobě krásu starobylých monumentů s odvážností moderní staveb.

Káhira, oficiálně známá jako al-Qāhirah je jednou z nejvíce urbanistických míst na světě. Je nejen administrativním centrem Egypta, ale leží v nejtěsnějším sousedství všech hlavních pyramid, je plná starobylých chrámů, hrobek, křesťanských kostelů, mešit, minaretů a samozřejmě muzeí. Život zde tepe 24 hodin denně, na každém kroku je slyšet troubení, dětský výskot a vyvolávání prodavačů.Toto město je vám připraveno nabídnout spoustu kulturních zážitků – k dispozici je vám velké množství galerií, koncertních sálů, kulturních center či muzeí. Káhira poskytuje skvělé ubytování, restaurace a všemožné volnočasové aktivity, stejně jako zásobená nákupní centra. Jako turisté jistě oceníte Khan EL Khalili Bazar, na kterém dostanete koupit nepřeberné množství starožitností, koberců, měděných a jiných orientálních výrobků. V Káhiře je prostě pro každého něco. Doporučujeme vám udělat si výlet na velbloudí trh.

Káhira je městem, kde se minulost setkává se současností. Na její východní straně stojí památky ukazující tradici velkých světových náboženství (islámu, koptického křesťanství i judaismu), zatímco na západě leží starobylé město Memfis (Gíza), slavné hlavní město Staré říše a samozřejmě pyramidy. Cesta Káhirou je vlastně cestou v čase, cestou ukazující historii jedné nesmrtelné civilizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.