Dahab

j0j0 / Pixabay

Dahab je malé město na jihovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova, asi 100 kilometrů severovýchodně od Sharm el-Sheikh. Dahab znamená v arabštině zlato, zřejmě také díky barvě místního písku. Dříve to byla prostá beduínská rybářská vesnice, dnes se považuje za perlu potápěčských destinací. Beduíni tu žijí i dnes, pravděpodobně díky místnímu stálému a příjemnému podnebí.

V Dahabu najdete ubytování všech kategorií – od pětihvězdičkových hotelů po mládežnické ubytovny. Můžete zde relaxovat nebo provozovat nejrůznější vodní sporty. Městečko samotné se skládá ze dvou částí – severní Assalah, s původní beduínskou komunitou a baťůžkáři a jižní Mashraba, plná moderních hotelů. Nejbližším mezinárodním letištěm je Sharm el-Sheikh.Co Vám Dahab nabízí?
Zaprvé skvělé podmínky pro windsurfing, jež zajišťují spolehlivé větry, samozřejmě potápění a šnorchlování (jako ostatně v celé oblasti Rudého moře) mezi mnoha korálovými ostrovy nedaleko pláží. Můžete si vychutnat skvělé plody moře v četných restauracích turistického centra (Masbet) nebo tradiční beduínské speciality připravované v místním kameninovém nádobí. Určitě se zabavíte na velbloudích, koňských, čtyřkolkových nebo jeep safari. Pokud se budete chtít podívat po okolí města, nenechte si ujít východ či západ slunce nad horou Sinaj a klášter svaté Kateřiny, vzdálené zhruba dvě hodiny jízdy od Sahanu).

Dahab – unikátní plážové restaurace
Hlavní atrakcí Dahabu jsou unikátní plážové „restaurace“, jež jsou jakousi směsicí hippie a beduínského stylu stolování. Vyznačují se velkými polštáři a nízkými stolečky, usazenými nedaleko moře, samozřejmostí je spousta pestrobarevných látek. Většina takovýchto restaurací má stánek s rybami, kde si vyberete konkrétní rybu a tu si pak necháte připravit podle vlastního přání. Když dojíte, můžete se natáhnout do měkkých podušek a relaxovat jak dlouho chcete. Menu jsou výborná, nejsou sice předražená, ale přece jen o něco dražší než v ostatních restauracích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *