Jaká cestovní pojistka je do Egypta nejlepší?

egyptem.cz_online_ergo_cz_nahledovyKlid, pohostinnost místních, luxus all inclusive, čisté Rudé moře, bohaté možnosti pro potápění i šnorchlování a samozřejmě starověké památky – Egypt je zkrátka země, která nabízí pro každého něco. Vybrali jste si tuto zemi za cíl vaší dovolené? Kromě opalovacího krému a plavek byste si měli přibalit výhodnou cestovní pojistku. Ta, kterou vám nabízí pořadatelská cestovní agentura, nemusí být vždy výhodná!

Limity jako alfa i omega

U každého cestovního pojištění je nejdůležitějším údajem výše pojistných limitů. Jedná se o vyjádření sumy, kterou za vás pojišťovna zaplatí v případě, že budete potřebovat lékařskou péči. Pro cestovní pojištění do Egypta se doporučuje minimální výše limitů 5 000 000 Kč. I v této zemi je lékařská péče drahá, s nižšími limity riskujete, že budete za lékařskou péči muset doplácet z vlastní kapsy.

egyptem.cz_online_ergo_cz_01

Pokud si přečtete odpovědi na časté dotazy k cestovnímu pojištění, zjistíte, že je třeba se věnovat pojistným podmínkám. Je důležité, aby se pojistka vztahovala na všechny sporty či jiné aktivity, kterým se v Egyptě budete věnovat. Šnorchlování či potápění může pojišťovna mít na seznamu rizikových sportů, takže bude třeba se připojistit.

Výhodné doplňky

Na cestu do Egypta je určitě vhodné si zařídit pojištění zavazadel. Stává se, že se kufry poničí či ztratí a bez pojištění byste za to nedostali náhradu. Jestliže zjistíte poničení zavazadla, je třeba věc neprodleně řešit ihned na letišti. Vyplatí se také pojištění odpovědnosti, o kterém se více dozvíte tady.

Výhodněji online

Chcete-li na pojištění ušetřit, podívejte se na toto přehledné online srovnání pro cestovní pojištění. Dozvíte se, která pojistka je pro vás tou nejvýhodnější.

ještě rada na závěr – jestliže budete na dovolené potřebovat lékařskou pomoc, neprodleně kontaktujte pojišťovnu přes asistenční službu a řiďte se jejími pokyny. Jestliže byste to neudělali, nemusela by pojišťovna za lékařské ošetření zaplatit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *