Marsa Alam

PublicDomainPictures / Pixabay

Marsa Alam patří k nejrychleji rostoucím turistickým oblastem Egypta, je populární zejména mezi surfaři, potápěči a vyznavači slunce bez rozdílu věku a pohlaví. I když byla dříve malou rybářskou vesnicí, výstavbou mezinárodního letiště v roce 2001 se z Marsa Alam stala slibná destinace.

Rozkládá se na východě Egypta na západním břehu Rudého moře a připomíná tropický ráj; zdejší slunečné pláže plné palem omývá překrásně modré moře s mnoha korálovými ostrovy.Návštěvníci jsou zde přitahování zatím nezkaženou atmosférou klidu a pohody. Relativně vzdálená od ostatních turistických center je Marsa Akam ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. I když je dnes ještě poměrně neobjeveným místem, velký turistický boom je na spadnutí. Do této oblasti dnes putuje mnoho investic do budování hotelů a sportovních a zábavních středisek.

Podmořskému ůtesu Samadai se říká Domov defínů, zřejmě proto, že v této modré laguně se trvale zdržuje asi stovka delfínů. I když jsou někdy plaší, obvykle potápěče vítají a rádi s nimi plavou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *